Milliyet Ege’den 90+3 “Süpersiniz çocuklar!”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Karşıyaka analizi

Bülent Buda: İki haftalık suskunluktan sonra bol gollü, coşkulu bir galibiyet. İlk yarı biterken sıralamada iyi bir konuma gelmek çok önemliydi. Devre arasında takım daha da gelişerek ikinci yarıya daha güçlü başlayacağını umuyoruz. Geçtiğimiz sezon bunu başardılar, direkten döndüler. Bu yıl daha zor geçiyor. Takımlar sert ve gelişmiş konumda. Karşıyaka bu lige yakışmıyor. Dileklerimizin gerçekleşmesi elbette salt oyun alanı çabalarıyla olası değil. Tüm Karşıyaka’nın katılımı gerekiyor. Aklıma gelmişken geçenlerde başlatılan her eve bir bayrak kampanyası ne oldu? O girişimi büyütmek, katılımı maksimum düzeye taşımak zorundadır tüm Karşıyaka…

Fatih Tanfer: Güçlü ve Play Off yarışındaki rakibi Ofspor’u 30. dakikadan sonra oynadığı pozitif oyunla hakettiği 3 puanı aldı. Maçın 4-1 bitmesi kimseyi kandırmasın. Ofspor’un bu grubun en güçlü takımlarından biri olduğu gerçeği unutulmamalı. 10 kişi kalmasına rağmen kaçırdığı pozisyonlar hala gözlerimin önünde. Ancak 30. dakikadan sonra Karşıyaka rakibinin üstüne korkusuzca gitti. Öz güvenleri üst düzeydeydi. Kaptan Mustafa Aşan inanılmaz performans gösterdi. Özellikle ikinci golü yoktan var etti. Kaleci Erdoğan’da haftalar sonra görev aldığı kalesinde harika goller kurtardı. Hücum oyuncularını Namık Barış, Doğukan ve bu maçta hem iki gol atan hem de çok üretken olan Hakan Kuş, Ofspor defansını kevgire çevirdiler. Kısacası oyun disiplininden asla taviz vermeyen, fark yaratan oyuncularının katkısıyla Karşıyaka tribündeki seyircilerini de mutlu etti. Zaman ilerledikçe, elindeki kadrosundaki oyuncu sayısı daha güçlendikçe takıma teknik açıdan büyük katkıları olduğuna inandığım Soner Hoca’nın da eli güçlenecektir. Kısacası pazar günü Ofspor karşısında gurur duyulacak bir Karşıyaka izledik.

Mehmet Demirtaş: Karşıyaka’dan 4 gollü net bir galibiyet geldi. Sezonun en çok gol atılan maçında Kaf Kaf, Ofspor’u 4-1’le geçti. Hakan, Namık ve Doğukan bu takımın yükünü sırtlamaya devam ediyor. Hırçın Ofspor karşısında iyi oyun oynayan Karşıyaka, pozisyon üretmekte zorlanmadı. Hatta yakalanan net pozisyonların sonucu gol olsaydı makas açılacak ve fark daha da artacaktı. Olsun. Bu skor ve bu oyun taraftarın içine sinmiştir bence. Son 2 haftayı puansız geçmişlerdi. Bu hafta tribünde taraftarlar sahada futbolcular işlerini iyi yaptılar. Karşıyaka, voleybol, basketbol ve futbolda peş peşe aldığı galibiyetlerle taraftarına iyi bir hafta sonu yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu