Milliyet Ege’den 90+3 “İşte Büyük Altay”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Çok değerli bir galibiyet. Leandrinho siftahını yaptı. Gerçek kimliğine dönüşünün sinyallerini verdi. Marco, iki haneli gollerine dönüş yaptı. Bu iyi haber. Adamu İbrahim orta alanda çalışkan, savaşan işini seven bir adam. Yılmaz giderek özgüven kazanıp iyileşiyor. Savunma bütünüyle yürekten oynuyor. Erhan Kartal öne çıkan savaşçı. Fark iki oldu, oyuna hamleler geliyor. Zamanla örtüşen yerinde seçimler. Bu bağlamda eğer Kappel’i içeri alıyorsanız ardından Tatos’u da alacaksınız ki Kappel işlesin, işlevsel olsun. Aklıma gelmişken, Tatos’un bir sorunu mu var? Ya da Tatos sorunlu mu? Ya da kimilerine sevimsiz mi geliyor? Her neyse bu bizim işimiz değil merak işte. İki maç 6 puan iyi geldi. Haftaya üç maç 9 olursa ballı kaymaklı bir ilk yarı dinlencesi ve de umutla girilen yeni yıl. Şimdiden kutlu olsun…

Fatih Tanfer: Sezon başından itibaren Altay’ın TFF 1. Lig’in en güçlü takımlarından biri olduğunu her fırsatta ifade ettim. Kötü giderkende nasıl olsa gerçek gücünü bir gün gösterecek demiştim. Ali Tandoğan göreve geldi. Ara transfer başlamadan 3 yeni transfer yaptı! Leandrinho, Alhassan ve Yılmaz’a şans verdi. Gördük ki bu genç yetenekler Altay’a güç kattılar ve büyük eksiklikleri giderdiler. Oyun karakteri değişti. İbrahim Öztürk forma için nasıl oynandığını gösterdi. İşte Erzurum’da bu pozitif oyun anlayışı devam etti. Marco, ben buradayım merak etmeyin dedi. Takım olarak doğru oynayan bir Altay, Erzurum’da 3 puanı aldı ve tırmanışını sürdürdü. Erzurum’da gördük ki en önemlisi Altay, takım olarak doğru yönetiliyor. Bu hafta evinde Giresun maçından da 3 puanla ayrılırsa ikinci yarıda bambaşka bir Altay izleyeceğiz. Bence Siyah beyazlılar adına güzel günler yakında.

Mehmet Demirtaş: Altay, Ali Tandoğan önderliğinde çıktığı 2. maçta da gülen taraf oldu. Sezon başından beri kıpırdanması beklenen 2 hücum oyuncusu Marco ve Leandrinho bu maçta sahne aldılar. Önce karşılaşmanın başında fırsatçılığını konuşturan Leandrinho attığı gol ile Altay’ı öne geçirdi. Ardından bu ligin tecrübeli oyuncusu Pote eşitliği getiren golü attı. Yaklaşık 10 dakika içinde Leandrinho ve Marco’nun iki kafa vuruşu sonrası Altay yeniden öne geçti. 54’te Marco karşı karşıya sevdiği pozisyonlardan birisini yakaladı. Yılmaz’ın akıllı pasını golle sonuçlandıran Paixao, eski günlerine ‘Merhaba’ dedi. Bu 2 oyuncunun performansı iyi olursa Altay da iyi oluyor. Bunu bir kez daha gördük. Umut ediyorum Marco ve Leandriho, Tandoğan ile birlikte tekrar yükselişe geçecektir. Erzurum gibi soğuk bir deplasmanda gelen 3 puan harika bir zaferdir ve asla tesadüf değildir. Yaşanan kan değişimi takımı pozitif yönde etkiledi. Çok iyi oynayan Altay maçı kazanmayı sonuna kadar hak etti. Bir tebrik de Ali Tandoğan’a.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı