Milliyet Ege’den 90+3 “İyi oynadılar kazanamadılar”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Sevgili Kerim, bu ligde deneyimlisin artık. Fair Play enayilik olarak algılanır bu kurtlar sofrasında. İlk yarıda iki tanesi (Okan, Muhammed) net yaklaşık etkili , olgun 10 girişim atak var. gol yok. Giresun’un o süreçte bir tane, o da savunmanın dalgınlığı. Yani ilk yarıda sergilenen futbolun niteliği hani o seyrinden keyif aldığımız rakibi şaşkına çeviren akışkan, pas oyunu skor tabelasına yansıtılamadı. İkinci yarıda Giresun daha baskılı, daha atak ve daha etkili arayışlar içinde olduğunu vurgulamalıyız. İlk yarıda pozisyon üretilip atılamayan gollerin ardından gelen gol rakibin ikramıydı. Şöyle 15-20 dakika daha skoru tutabilseydi, oyunu dengeleyebilseydi Giresun’dan 3 puan olasılık olarak nitelenebilirdi. Bu bağlamda 88. dakikada Erhan’ın köşeden çıkardığını anımsadığımızda skordaki eşitliğin ve bir puanın kazanç ve adil olduğunu söyleyebileceğiz. Bu arada unutmadan bir anımsatayım dedim. Haftaya zımba gibi bir takımla oynayacaklar. Kolay gelsin!

Mehmet Demirtaş: Altınordu, Giresunspor karşısında maçın ilk yarısında Muhammed Mert, Yasin, Anıl gibi isimleriyle pozisyona girdi. Bu oyuncular bir türlü istedikleri son vuruşları yapamadılar. Rakiplerine karşı kanatlardan geliştirdikleri hamlelerle etkili olmaya çalıştılar. Ben bu çocukların ligin ilk yarısının finalinde ve ligin diğer sahnesinde daha iyi işlere imza atacaklarına inanıyorum. Oynadıkları bu son karşılaşmada, alacakları galibiyetler adına bir sinyal verdiler. Rakipleri karşısında takımın en golcü ismi Anıl’ın ayağından buldukları gol ile öne geçtiler. Ancak bu skoru yalnızca 5 dakika koruyabildiler. Zorlu 90 dakikadan galibiyet çıkmadı belki fakat bu ligde her puanın ayrı bir önemi var.

Fatih Tanfer: Altınordu, ilk yarıda daha çok pozisyon buldu ve iyi oynadı. İstediği goli ise 61. dakikada Giresunspor’un defansı hatası yüzünden Anıl ile buldu. Giresunspor mağlup duruma düşünce hücumda hızlı oyun başlattı ve Girsunspor un etkili oyuncusu Rusescu ile etkili olmaya çalıştı ve Altınordu defansında yapılan bireysel hatadan dolayı golu buldu. İkinci yarıda hücumda etkili olamadı. Attığı gol sonrası hareketli ve dinamik bir gol anlayışıile iyi oynadı ancak kaleci Erhanın müthiş oyunu ile 1 puan deplasmdan aldılar. Böylesi kritik durumlarda alınan bu puanalar çok önemlidir. Altınordu’nun hanesine göre bana kazançtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu