Milliyet Ege’den 90+3 “Yenilmezler ordusu”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Ligin başında birisi çıkıp 16 haftanın sonunda sıralamada ikinci oluruz deseydi muhtemelen dayak yerdi. Mucize denilebilir ama değil. Yaşamın gerçeklerinden bir kesit. Çalışan, isteyen, vazgeçmeyen, yarışan öne geçer. Mesele budur. Hepsi bu. Peki kolay mı bu işler? Öyle bir şey demedik. Akıttığınız terle ne denli dayanışma içinde olduğunuz bir olgu. Premier Lig’deki Leicester City’ye benzetiyorum Ekol Göz Menemenspor’u. Peki Çağlar Söyüncü kim? O da Ercan tabi. O ikinci goldeki asist nasıl bir şeydi. 80 metrelik pas. Ve Ali Özgün. Her hafta üstüne koyarak usta golcü olma yolunda. O da Vardy elbette. Hikayesi yazılacak goller vardır. Mustafa’nın ki de öyleydi. O nasıl bir sol vuruş. O nasıl bir gol. Ben de solaktım. Mustafa’nın golünü görünce kendimden utandım. Bugünü Hüseyin’de solusun isterdim. Çok iyi bir düzey yakaladı. Ne denirse densin, yokluğu hissedildi. Evet 10 hafta yenilmezlik. Alttan tırmana tırmana, aheste ve sağlam adımlarla zirveye doğru. Mustafa’ya son bir sözüm olacak. Ne olur rakiple uğraşma. Boşver. İşine bak. Hepsi bu. Sen öyle daha güzelsin.

Fatih Tanfer: Menemen’in bu güne kadar gösterdiği başarının adına siz ne dersiniz bilemem ama ben tek kelimeyle harika diyorum. Bursaspor’u yendi ve lig ikinciliğine yerleşti. Bursaspor maçında da gördük ki takımda hırs ve cesaret üst düzeydeydi. Yenik duruma düştü ve her zamanki gibi asla mağlubiyeti kabul etmeyen bir oyun anlayışı ile oynadı. Çeçenoğlu’nun şahane golüyle beraberliği yakaladı. Taşkın orta alanı iyi organize ediyor. Haftalardır Selmani, Ali Keten, Alberk iyi oynuyorlar. Canberk’de her geçen gün daha iyi oynuyor. İkinci golde Ercan’ın Ali Özgün’e attığı pas harikaydı. Bunun adı mucize falan değil. Bunun adı disiplinli oyun ve inanmışlığın sonucudur. Cenk Hoca’da bir teknik adamın takıma nasıl olumlu bir kimlik kazandırdığını hep birlikte gördük. İyi değil, çok iyi bir takım yarattı. Menemenli’de takımıyla gurur duymalıdır.

Mehmet Demirtaş: Ülke futbolunun Menemenspor gibi yeni bir markası var. Her maç kendini daha fazla geliştiren bir takım. İlk zamanlar ligin tecrübesi düşük takımlarından bir tanesiydi. Ancak geçen her gün onların ayaklarını yere sağlam basmasını sağladı. Özellikle Cenk Hoca’yla yakalanan çıkış tüm hızıyla sürüyor. İzmir’e, Türkiye’ye yeni bir soluk getirdiler. İlk yarıda rakiplerini kendi sahalarında kabul ettiler. Kolay değil rakip senelerdir Süper Lig tecrübesi olan, hatta o ligde şampiyonluk sevinci yaşamış Bursa. Şüphesiz ligde bulunan her takım için Bursaspor zor bir rakip. Bir de maç içinde geriye düşmelerine rağmen iyi bir reaksiyonla maçı kendi lehlerine çevirdiler. Orta alanda kaptan Taşkın’ın ateşleyici gücü, Mustafa Çeçenoğlu’nun ve Ali Özgün’ün hücuma ve skora katkıları maçı Menemenspor’a getirdi. İkinci yarı attıklarından çok daha fazlasını kaçırdılar. Kaleci Çağlar’ın kilidini açmak biraz zamanlarını alsa da maç disiplininden kopmadılar ve galip gelmeyi başardılar. Başta Cenk Hoca ve ekibini, ardından tüm futbolcuları tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun çocuklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu