Milliyet Ege’den 90+3 “10 hafta sonra seri sonu”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Büyü bozuldu mu? Bence hayır! Maçı koparmak için tüm girişimlerde bulundular. Talihsiz bir penaltı ve üretilen pozisyonlarda çerçeveyi geçememe sorunu ya da şansızlığı. Üstüne bir de kalesinde Erhan’ın iyi bir gününde oluşu. Oyunun henüz 15. dakikasında Alberk sol kanattan 5 bindirme yaptı. Altınordu kalesi önüne müthiş etkinlikte toplar gönderdi. ‘Üzülecek bir durum yok’ diyeceğim ama gel de bunu futbolculara anlat. Talihsizlikten söz edecekler belki de. Onun yanı sıra üretilen onca pozisyonda da bence bayağı fazlaca beceri eksiği vardı bu kez. İyi de bu bağlamda Taşkın’ın direkten dönen frikiği, yine Alberk’in kale önüne kusursuz indirdiği, Hüseyin’in çerçeveden uzak düşen kafa vuruşu. Yetmezmiş gibi bir de bunların üstüne 87. dakikada o vuruşu kimin yaptığını seçemediğim füzeyi Erhan’ın çıkarışı. Biraz talihsizlik, biraz beceri eksiği. Takır takır oynuyorlar. İyi bir takım onlar.

Fatih Tanfer: Öncelikle kardeşini kaybeden Onursal Başkan Tahir Şahin Bey’e başsağlığı dilerim. Ekol Göz Menemenspor 3 puan alsa, devreyi ikinci kapatıp Bursa’da mağlup olan lider Hatayspor’a 3 puan yaklaşacaktı. Maçın 15. dakikasına kadar Ali Keten ile birlikte sahanın en iyisi olan Alberk, 5 top getirdi ve ortaladı. Ancak Ali Özgün, Sinan ve Ravil’in arasında kayboldu. Menemen’de takım boyu uzadı. Zaten böyle olunca da normal oyununu oynayamıyor. İkinci yarıya Hüseyin ve Olatunbosun devreye girince Altınordu’ya büyük baskı uyguladılar. Kaleci Erhan’ın kurtarışları maça damga vurdu. Uzun lig maratonunda elbette böyle sonuçlar olacaktır. TFF 1. Lig’de birinci yarının flaş takımlarının başında Ekol Göz Menemen’in olduğu bir gerçek.

Mehmet Demirtaş: Haftalardır süren Menemen rüyası ne yazık ki bu hafta son buldu. Mağlup olmalarına rağmen Play Off potasındalar. Bu karşılaşmada defansta hatalar fazlaydı. Defanslarının arkasına atılan toplarda Altınordu’ya fırsat verdiler. Bu maça kadar mücadele gücüyle puanları toplayan Menemen, bu süreçten sonra da yine mücadelesini sonuna kadar ortaya koyacaktır. Duran toplarda etkili isim Taşkın, yine duran toplarda akıllı vuruşunu ortaya koyan isimdi. İyi gidişata sahip olan her takım bu tarz sürpriz mağlubiyetler yaşayabilir. Doğaldır. Burada önemli olan nokta, bu haftaki eksikliklerin giderilip diğer maçlarda bu sorunları aşmaktır. Ben inanıyorum, Menemen ligin diğer 17 maçlık serüveninde ilkinden daha etkili olacak. Gelinen bu nokta dahi onların ne kadar iyi mücadele ettiklerini ortaya koyuyor. Sezon sonunda doğrudan Süper Lig’e çıkacak takım olacaklarını, en kötü ihtimalle de Play Off oynayacaklarını düşünüyorum. Yolları uzun. İşleri ise daha da zorlaşacak. Fakat kaliteli ayakları var. Ayrıca Menemenspor’un eski başkanlarından, Tahir Şahin’in kardeşi Aydın Şahin’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Tüm Menemenspor ailesine buradan başsağlığı diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu