Milliyet Ege’den 90+3 “Erhan kanatlandı!”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: İlk 15’de yoğun baskı altındaydılar. 16. dakikada hızlı geldiler. 19. dakikada kaleci Selmani’nin büyük hatası. Atakan’ın vuruşu çizgiden Alberk çıkardı. 20. dakikada Barış penaltıyı resmen aldı. Okan işini yaptı. Oyunun büyük bölümünde baskı altında oynadılar. O süreçte Erhan kalesinde büyüdü, gole geçit vermedi. Oyunun bitiminde hızlı karşı ataklarda akıl, bilinç, teknik ile beceri birlikte sergilenseydi skor açılırdı. Erhan’ın kale önüde soluklanırdı bir miktar. Talihin kırmızı lacivertlilerin yüzüne güldüğü an günün en iyisi Erhan’ın 3 direk önünde büyüdükçe büyüdüğü andı. Çok değerli 3 puan kazandılar. Alttakilerin puan toplamaya başladığı haftada bir tür soluklanmaydı. Bu bağlamda özellikle ileri uçlardaki top ile pozisyon kayıpları sorun üretecek boyutlardaydı. Kendini geliştirmesi gerekenler için ilk yarı arası umarım iyi bir fırsat olur.

Fatih Tanfer: Bir futbol yorumcusu olarak Altınordu ve Menemen maçını seyrederken çok değişik duygular içerisindeydim. Menemenspor 10 haftadır kaybetmiyordu. Yenerse puan cetvelinde ikinci sıraya yerleşecekti. Altınordu ise yaptığı kurtuluş mücadelesinde mutlak 3 puan almak zorundaydı. Maç öncesi oluşan tablo buydu. Bizim temennimiz ise hak edenin kazanmasaydı. Altınordu, Menemen’e karşı doğru oyun planı uyguladı. Başta Atakan olmak üzere, hücumda ve merkezde top sürebilen oyuncuları ile Menemen’in bıraktığı boş alanları kullanmaya çalıştılar. 1-0 öne geçtikten sonra savunma organizasyonları ön plana geçti. Sonrası son haftaların formda kalecisi Erhan devreye girdi ve inanılmaz kurtarışlar yaptı. Takımda herkes koştu, çalıştı ve 3 puanı hanelerine yazdırıp derin bir nefes aldılar. İkinci yarıya daha umutlu bakabilirler.

Mehmet Demirtaş: Altınordu bu hafta gerçekten iyi bir zafere imza attı. Kritik maçta alınan kritik galibiyet onları devreye moralli soktu. Güçlü ve formda olan rakibi Menemen karşısında alınan 3 puan büyük bir iş. Kutlarım. Takım halinde hücumda ve defansta birlik olmayı iyi başardılar. Bu karşılaşmada kanat oyuncuları Okan ve Muhammed, Altınordu ataklarında iyi iş çıkardılar. Kaleci Erhan ise kendi açısından bence ilk yarının en iyi maçlarından birisini oynadı. Ligin başlangıcındaki isteksiz hava yavaş yavaş dağılıyor. Artık Yasin Ozan da bu takıma gol atarak katkı sağlamalıdır. Altınordu cephesini tebrik ediyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı