Milliyet Ege’den 90+3 “Göztepe, ikinci yarıda Süper Lig’e damga vuracak”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Yılın son maçında 8 eksiğiyle lider Demir Grup Sivasspor’a konuk olan sarı kırmızılılar sahadan 1-0 yenik ayrıldı, devreyi buruk tamamladı. Göz Göz’ün performansını değerlendiren yazarlarımız, “Son dönemde, İlhan Palut’la savaşan bir takım izledik. Gürsel Aksel’in açılışı ve ikinci yarıyla birlikte bambaşka bir Göztepe bizleri bekliyor olacak” dedi.

Bülent Buda: Dakika 88, söyleniyorum ekrana bakıp. Halil at şunu da sevinelim. Cılız bir yenilgi. Ne öndekine ne de arkadakine yakışıyor. Castro, Sivas’ın atağını önlemek için kahramanlara özgü savaşım veriyor ama yetemiyor. O top gidip gol oluyor. Kara mizah. Gel de yanma. 72. dakikada atakta top Halil’de gol arayışına girişilecekken o top Beto’ya dönüyor. Neden? Sivas, evinde güçlü, geleni gideni affetmiyor. Havada, karda hızını almış. Tam da Ege’de yaşayanlara göre bir iklim. Eksikler, gedikler, sakatlar, cezalılar. Bir yığın. Neticede takım yarışıyor, vuruşuyor adeta. Bir de ataklarda, ileri uçlarda topa daha çok sahip olunsa kolay kaybedilmese. Her defasında hızlı atak olarak orta alanı, savunmayı o denli yormasa, hataya zorlamasa. Neticede eşitlik bozulmasaydı güzel olacaktı. Şu yoktu, bu eksikti. Mazeretine sığınmadan yazdım işte. Elbette canım da sıkıldı.

Fatih Tanfer: Göztepe, adeta takımının yarısı eksik olmasına rağmen çok iyi mücadele ettiği Sivasspor karşısında maalesef kullandığı taç atışı sonrası rakibe verilen top ve dönüşünde bence tartışmalı pozisyon sonrası yediği golle mağlup oldu. Verdikleri mücadelenin karşılığını alamadılar. Gerçek anlamda herkes çok üzüldü. Elbette o kadroda bulunan her futbolcu görev verildiğinde en iyisini yapmaya çalışır. Orta alanda disiplinli bir oyun oynadı. Herkes çok iyi mücadele etti. Hücumda verimli oynayamadıkları bir gerçek. Etkisizdiler. Organize atakları yoktu. Berkan’ın şut orta karışımı vuruşu gol olsa maçın sonucu çok daha değişik olabilirdi. Kısacası takım halinde enerjik ve dinamizmi üstte sistemlerine sadık kalarak oynadıkları maçı kaybettiler. Umarım Göztepe bundan sonra hiçbir maçında bu kadar eksik kadroyla oynamak zorunda kalmaz. Kısacası yazık oldu. İnancım o dur ki ikinci yarıda çok daha iyi bir Göztepe izleyeceğiz.

Mehmet Demirtaş: Göztepe bu hafta ligin en soğuk ve bence en zor deplasmanına çıktı. İzmir’den Sivas’a giden kafilede eksik isimler bir hayli fazlaydı. Yapılan zorunlu rotasyonlar takımın öz kimyasında pek de bir değişiklik oluşturmadı. Leo mevkisi olmamasına rağmen yaptığı kademelerle defansını diri tuttu. Rakip Sivas, önde baskı yapmayı seven bir takım. Rakiplerini yoruyor, hataya zorluyor. Buna rağmen Göz Göz, rakiplerine çok pozisyon şansı tanımadı diyebiliriz. Castro’nun maç boyunca sahip olduğu enerji, Soner’in pas tercihlerindeki isabetleri, eksikleri bulunan Göztepe’yi maçın içinde tuttu. Berkan bu sezon attığı ilginç gollerden bir tanesine imza atacaktı, direk buna izin vermedi. Berkan’ın ve Halil’in sol kanattan Bale misali koşuları sonrası faul kararı veren Yaşar Kemal Uğurlu, birkaç pozisyon dışında kötü değildi. Sahada iyi bir mücadele izledik. Sivasspor ligin ilk yarısında futbolu en iyi olan takımdı. Elbette ki bu maç Göztepe için çok zor olacaktı. 17 maçlık serüvende boşuna liderlik koltuğunda değil. Ligin diğer yarısında daha iyi bir Göztepe izleyeceğimiz kesin. Mücadelelerinden dolayı kutluyorum.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı