Milliyet Ege’den 90+3 “Karşıyaka çok gol kaçırıyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Fatih Tanfer: Karşıyaka, Fethiye ve Turgutluspor’un mağlup olduğu haftada Büyükçekmecespor’a iki puan kaptırıp önemli bir avantajı kaçırdı. Aslında bu maçla ilgili başlığı maçtan sonra seyirci ile birlikte yürürken bir taraftar söyledi. ‘Bu kadar da gol kaçmaz ki’. Maçın özeti buydu. Maçın başından itibaren oyuncular topu aldıklarında defansta ve orta alanda Hakan Kuş, Doğukan ve Namık’a uzun top oynamayı tercih ettiler. Onlar da birçok pozisyon buldular. Maçın ilk yarısının mutlak hakimi Karşıyaka’ydı. Rakibin tek amacı Karşıyaka’nın hızını kesmekti. O kadar iyiye gittiler ki hakem 4 dakika uzatma gösterdi. Bunun 3 dakikasında Büyükçekmecili oyuncular yerden kalkmadı. Artık Karşıyaka, hücum oyuncularının inanılmaz gol kaçırma sorununu çözmek zorunda. İyi niyetle koşan oyuncular bunları değerlendiremedikçe inanılmaz baskı altına giriyorlar. Performansları da düşüyor. Aslında hepsi yürekli. Umarım Soner Hoca bilgi ve birikimi ile bu sorunu çözer. Genç Caner’i beğendim ileride çok daha faydalı olacaktır. Bir gerçek ki Play Off yarışı da çok zorlu geçecek. Ancak Karşıyaka’da olumlu olan dengeli oyun; hırslı ve becerili oyuncuların devreye girmesi büyük rol oynayacaktır.

Bülent Buda: Kadroda çeşitlilik sorunu varsa, yetersizlik egemense üstüne birkaç eksik daha eklenirse sorun yaşamak kaçınılmazdır. Bir arada uzun süre birlikte oynamak avantaj olarak nitelenebilir. Ancak kısıtlı olanaklarla var olan potansiyelin üstüne daha fazlasını katmak kolay olmuyor. Eşitlik golünden sonra takımdaki öne geçme isteği elbette övgüye değer. Lakin bazen olmuyor işte. Bu da öyle günlerden biri.

Mehmet Demirtaş: Ligin diğer yarısını evinde açan Karşıyaka, girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremedi ve maçtan beraberlikle ayrıldı. Hakan bu maç ciddi pozisyonları harcadı. Bu kadar atak golsüz sonuçlanmamalıydı. Rakibine karşı İzmir’de oyun anlamında üstünlük sağlanıyorsa karşılığı 3 puan olmalıydı. Öte yandan bir savunma oyuncusu olmasına rağmen Cenk Özbey Karşıyaka’nın en skorer oyuncuları arasına girdi bu sezon. Yani Karşıyaka takım olarak mücadele veriyor. Bu sezon birçok branşta üst sıraları zorlayan ve önemli başarılar elde eden Karşıyaka Spor Kulübü şampiyonlukları hak ediyor. Sezon sonunda Karşıyaka Futbol Takımı’nın da mutlu sona ulaşmasını temenni ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu