Ci Group Buca’nın keyfi yerinde

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Ligin ilk yarısında çok yüklendim onlara. Kullandığım sözcükler yenir yutulur gibi değildi. İkinci yarıya etkileyici bir giriş yaptılar. Sürdürüyorlar. Devamlılığı yakaladılar. Takım olma duygusu ağır basmaya başladı. O duyguyla kazanıyorlar ve de hızla tırmanıyorlar. Umuyorduk, istiyorduk öyle de oluyor. Bu aşamada başkanın büyük özverisi var. Sevinmeyi, kazanmayı, mutlu olmayı en çok başkan hak ediyor. Futbolcular maç kazansın, takımı istenilen düzeye taşısınlar karşılığını fazlasıyla alacaklardır.

Fatih Tanfer:1-0 mağlup duruma düştüğü Erzinspor karşısında rakibini 3-1 yendi ve mutlak olması gerektiğine inandığım Play Off yarısının sadece 2 puan gerisine geldi. Geçtiğimiz ay, gazetemizi ziyarete gelen Cihan Başkan’a Aksaray Belediyesi hakkında düşüncelerimi söylemiştim. Bu hafta lider Serik Belediyespor’u evinde yendi ve ligi karıştırdı. Bucaspor’un da liderle 7 puan farkı kaldı. Demek ki futbolu güzel yapan her türlü sonucun oluşabilmesidir. Bucaspor oyuncularının yetenekleri ve gücü bakımından inancım tam. Her geçen gün daha iyi oynuyor. Cihan Başkan da elinden geldiğince bütün problemleri çözüyor. Futbolculara da sadece kazanmak kalıyor. Bu hafta Şile Yıldızpsor deplasmanından alınacak 3 puan neleri değiştirir, puan cetveline bir bakın lütfen.

Mehmet Demirtaş: İşte gerçek Buca, bu Buca. Ligin ilk yarısında geriye düştüğü maçlarda konsantre olamayan, rüzgarı kendisine çevirmekte biraz zorluk yaşayan Ci Group Buca, artık o sorunun da üstesinden geliyor. Ci Group Buca’ya inancımız hep tamdı. Sezon başından bu yana bu takımda olan ve devrearasında takıma katılan oyuncular kısa sürede uyum sağlayıp takım kimyasını benimsediler. Seriye bağlanan bu galibiyetlerin devamının geleceğini düşünüyorum. Play Off yarışının hemen ensesinde bulunan Buca, bu performansını sürdürmesi halinde çok rahat bir şekilde Play Off hattına adını yazdıracaktır. Önümüzdeki sezon bir üst lige çıkarsa kimse şaşırmaz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı