Milliyet Ege’den 90+3 “Atamayınca fark yediler”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Erken yenilen golün ardından, yaklaşık 25 dakika baskılı ve nitelikli futbolla pozisyon üretildi. Lakin, final vuruşları iyi değildi. Haliyle gol de üretilemedi. Oyunun akışıyla örtüşmeyen bir manzara vardı önümüzde. Sonrası oyun dengelendi. Bitime doğruda skorda fark oluştu. Futbolda böyle günler vardır. Ağıt yakmak yerine ders çıkarılırsa yararlı olur. Bu bağlamda bir diyeceğim daha olacak. Mehmet Boztepe sağ ayağı güçlü solda oynuyor. Mustafa, sol ayağı güçlü sağda oynuyor. Mustafa top tekniği, oyun bilgisi, şut yeteneğiyle olayı taşıyabiliyor. Ama Boztepe için benzer şeyleri diyebilmemiz olası değil. Sonuçta nasıl ki hak edilmiş galibiyetler oluyorsa hak edilmiş yenilgilerde oluyor. Öyle bir gündü. Unutup, ders çıkarmak yeterlidir.

Fatih Tanfer: Menemenspor deplasmanda yendiği Giresunspor karşısında galip gelse büyük avantaj elde edebilecekti. Ancak maçı kaybetti. Maç kritiğinde de yazdım. Takımların bütün maçlarını kazanması mümkün değil. Elbette mağlup olacak. Ancak Menemen gibi 1. yarıda büyük çıkış yapan takımların bu kadar etkisiz oynamasına üzüldüm. Giresunspor topu koşturdu. Menemen ise topun arkasından koştu. Taşkın’ın attı. 40’ar metrelik uzun toplarla pozisyon aradı. Artık bu da rakipler tarafından iyi biliniyor. Menemenspor’da fiziksel yorgunluğun dışında mental yorgunluğu da hissettim. Ancak en kısa zamanda kendini toparlayıp çıkışa geçecek gücü olduğuna da inanıyorum.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor bu maç hayal mırıklığı yarattı. Yüreği ile oynayan bir takıma yakışmayacak nitelikte bir oyun vardı. Hem takım olarak hem de bireysel olarak epey hata yaptılar. Pozisyon üretmekte zorluk çektiler. Cenk Laleci ve ekibinin neleri başaracağına hepimiz şahit olduk. Hafızalardan silinip unutulması gereken bir 90 dakikaydı. Yedikleri goller ve yaptıkları hatalar tekrarlanırsa iş kötü bir hale dönüşebilir. Bu takımın kendisine gelmesi için zamana ihtiyacı var. Umarım bu zaman liderle oynanacak karşılaşmaya kadar yeter. Hatayspor hızlı ve seri ayaklara sahip. Bu kadar ağır defansın işi çok zor olacaktır. Dikkat etmek gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu