Milliyet Ege’den 90+3 “Salladılar, yıkamadılar!”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Yine futbol okullarında ders olarak okutulacak nitelikte iki mis gibi gol. Pas akışı, bitirici vuruşlar kusursuz birinci sınıf. Altınordu salt bir futbol takımı değil. Formasını kuşananı geliştiren akademik bir kurum. Lider karşısında tüm özgüvenlerini alana yansıtarak iki kez öne geçtiler. Eşitlikten kaçamadılar. Liderin düzenli gol arayan bir kimliği var. Demek ki tek fark yetersiz oluyor. İki farka ulaşmanın yolunu bulsalardı her şey çok daha güzel olacaktı. Sanki bir miktar savunmada kargılı bir görünüm vardı. Elbette kötü değillerdi. Söz gelimi Erhan önünde Sinan, Kerim onların daha dirençli günlerini biliyoruz. Sözü uzatmadan bir kez daha yineleyim. Altınordu’ya maçı koparmacak için gerekli olan iki farktı. Bu maç öncesi 3 Ege takımını daha izledim. Altınordu, oyun karakterinde hepsine fark atıyor. Son sözüm budur.

Fatih Tanfer: Altınordu maçın başından itibaren yaptığı hücum presi ile Hatayspor’u alanına hapsetti. Atakan’ın şık golü ile de öne geçti.
Orta alanda başta Muhammet Mert ve Oğuzcan’ın oyuna pozitif etkileri oldu. Defansta Sinan ve Ravil iyi oynadılar. Yeni transfer Metehan, zamanla daha iyi olacağını gösterdi. 2-1 öne geçtikten sonra haftalardır iyi oyun oynayan kaleci Erhan’ın hatası sonrası beraberlik golünü kalesinde gördü. Hüseyin Eroğlu, sert, mücadeleci, savunma ve orta alanda daha iyi savaşan bir takım yaratmış. Altınordu’nun gelecek için her geçen gün daha iyi olacağına da inanıyorum.

Mehmet Demirtaş: Altınordu, futbol adına güzel bir cumartesi akşamında konuk ettiği Hatayspor’la 2 kez üstünlüğü ele geçirmesine rağmen berabere kaldı. Kıran kırana geçen mücadelede ALtınordu iyi bir oyun oynadı. Kanatlardan etkili olan Şeytan, lider karşısında şampiyonluk yarışında rakibiyle yarışıyormuş gibi mücadele ortaya koydu. Alınan beraberlik 1 puandan fazla. Diğer kerşılaşmalarda bu oyunu sürdürürlerse iyi noktalara geleceklerini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu