Play Off’dan kopmamalı

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Ligin ikinci yarısı sevimsiz başladı. Tırmanarak sürüyor. Zirveyi bir kenara koyalım Play Off’un içinde ne yapıp ne edip kalınmalı. Kayıplar, alışkanlığa dönüşürse çöküş başlar. Uyarmak ödevimiz. Silkinip kendine gelmenin zamanıdır. Yani tekrar yeni ve temiz sayfayla işe girişmenin yazıldığı kadar kolay olmadığını biliyorum. İşte bu bağlamda takımın öz saygısını yitirmemesi, ayakta kalması çok önemli ve de çok değerli.

Fatih Tanfer: Karşıyaka, Kozan deplasmanında devrenin ve maçın sonlarında yediği 2 golle puansız döndü ve 28 puanda kaldı. Play Off yarışında Karşıyaka’nın rakipleri arttı. Karşıyaka bu hafta bay. Dinlenmek ve eksiklerini gidermek adına bu haftanın olumlu olduğunu düşünüyorum. Kendisine inandığım ve güvendiğim Soner Hoca, psikolojik ve taktiksel olarak takımını hazır hale getirecektir. Karşıyaka’nın kadro derinliği olmadığını, yedek kulübesinden gerekli katkıyı alamadığını hep yazıyorum. Elbette ligde bu dar kadroyla sıkıntı yaşarsınız. Ancak futbolculara da bir önerim var. Yetenekli, hızlı, özel oyuncuların kendilerini Karşıyaka için çok daha iyi hazırlamalarını umut ediyorum. Karşıyaka’da hiçbir zaman umut bitmez. Son düdüğe kadar Play Off yarışı içerisinde olacaktır.

Mehmet Demirtaş: Karşıyaka maçın başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar isteksiz bir oyun sergiledi ve kötü gidişata dur diyemedi. Bu karşılaşmada kazanmak adına iyi bir oyun yoktu. Rakibine teslim olan Karşıyaka mağlup olmayı da engelleyemedi. En kısa sürede toparlanmak gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu