Milliyet Ege’den 90+3 “Gürsel Aksel Cehennemi”

GÖZTEPE yeni stadına Beşiktaş maçıyla kavuştu. HAYALLER GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Göztepe, 95 yıllık hayali olan stadı Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açılışını Beşiktaş galibiyetiyle taçlandırdı. Sarı kırmızılıların tarihi anlarına yakından tanıklık eden usta yazarlarımız, “Artık Göz Göz bu statta rakiplerinin korkulu rüyası olacak. Stat hayali tamam, sırada Avrupa var” dedi.

Bülent Buda: Halil, Göztepe tarihine adını kazımayı garantiledi. Ve de Gürsel Amcası’nın anıtsal görünümlü yeni stadında siftahı yaptı. Futbolun sorunlu skoru tek farktır. Önde olan için de geride kalan için de. Yine kaç kez “Beto büyüksün” diyerek yerimden sıçradım. Bu bağlamda Jerome’u ıskalamayayım. Onu çok eleştiren var. Bense çok beğeniyorum. Adam yürekli. Savaşıyor, yarışıyor. Özel bir gündü. Futbolcuların stres kat sayılarının yüksekliği kaçınılmaz. Muhteşem bir görünüm vardı. Yeni Gürsel Aksel’in ismi kadar güzeldi. Duygulandırıcıydı. Sevgili Mehmet Sepil’in Göztepe’ye kazandırdıkları göz ardı edilemez. Gün geçtikçe büyüyor Göztepe. Önümüzde giderek tarihine yeni başarıları katmak için bir çaba var. Gurur duymalıyız.

Fatih Tanfer: Çok sevdiğim bir söz vardır, “Zirveye ulaşan herkesin işlerini, tüm enerjilerini ve coşkularını çok çalışarak yaptıklarını gördüm”. Bu söz Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’i tarif ediyor. Göztepe’nin Beşiktaş ile oynayacağı ilk maça, stadı görmek, atmosferi ve seyircinin mutluluğunu yaşamak adına saatler evvel gazetemizin temsilcisi Engin Uğur Ağır ve spor müdürüm Mehmet Demirtaş ile yerimizi aldık. İnanılmaz güzel bir stadyum. Başkan Mehmet Sepil bilgi, sabır, cesaret ve öngörü ile Göztepe’ye çok önemli hizmetler yaptı. Kısacası geleceğini kurtardı. Göztepe, Beşiktaş’ı yenerek yeni stadını galibiyetle taçlandırdı. Güzel de tesadüfler vardı. Göztepe’nin çocuğu Halil, stadın ilk golünü attı. Unutulmaz bir gün yaşandı. Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi hayırlı olsun.

Mehmet Demirtaş: Alsancak, Atatürk, Sakarya, Manisa ve şimdi de Gürsel Aksel… Uzakları yakın eden, kilometre fark etmeksizin her şehirde, ilde, ilçede, kasabada, köyde takımlarını coşkuyla destekleyen, Göztepe’nin fikstürüne göre hayatını şekillendiren, eşini, işini, tatilini ikinci plana atarak arma peşinde koşan, yağmur, çamur, soğuk, sıcak demeksizin ses tellerini tribüne bırakan büyük Göztepe taraftarı…
Göz Göz’ün evine döndüğü ilk maçta maçın başından sonuna kadar takıma enerji yollayarak galibiyetin baş mimarı cefakar Göztepe taraftarı…
Bu karşılaşmada yine bildiğiniz gibiydiler. Yılmadılar, usanmadılar, aşık oldukları armaya en içten duygularla destek verdiler. İzmir’e, Göztepe’ye ve Türk futboluna kazandırılan bu stadın en küçük parçasına katkıda bulunan her kim varsa teşekkürü bir borç biliyoruz. Sepil Başkan, senelerce bugünü yaşatmak adına çok çabaladı. Göztepe’ye elini uzattı, büyüttü, evine geri döndürdü. Göreve geldiği ilk günden bu yana takıma dokunuşlarıyla hayat veren, her maçta oynattığı mücadeleci futbolla alkış toplatan, elindeki imkanları en iyi şekilde kullanan İlhan Palut’u bir kere daha tebrik ediyorum. Alınan bu galibiyeti taraftarıyla kutlayan takımın yanında İsyan Marşı’nı büyük bir coşkuyla okuması da taraftarın gönlünde taht kurdu. İlk düdük ve son düdük arasında kıran kırana bir oyun vardı. Sarı kırmızılılar, bölüm bölüm pas hatalarıyla rakibine pozisyon verdi. Bunu atmosferin etkisi diye yorumluyorum. Göztepe iç saha maçlarında rakiplerine korku yaşatacaktır. Göztepe’yi en içten duygularımla tebrik ediyor, böyle devam etmesini diliyorum. Evine hoş geldin Göztepe!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu