Milliyet Ege’den 90+3 “İyi yarıştılar, hakeme takıldılar”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Ucuz bir penaltı düdüğü. Bir de üstüne sarı kart. Yanlış kararını pekiştirme kararı olarak. Lider karşısında değimi yerindeyse Nal’ına Mıhı’na oynadılar. Korkmadan, çekinmeden Hatay’ın üstüne üstüne gittiler. Bu bağlamda gerekli olan bitirici vuruştu. Olmadı bir türlü. Bir de unutmadan 82. dakikada Mehmet Boztepe ceza alanı içinde düşürülmedi mi? O penaltı değil mi? En az 1 puan çıkaracakları deplasman maçı oynadılar. Lakin üç maçtır da gol atamıyorlar. Önce bu yaşamsal kısır döngünün çözümlenmesi gerekiyor.

Fatih Tanfer: Lider Hatayspor’a ikinci yarıda yediği gollerle yenildi. Aslında maça iyi de başlamıştı. Kaçırdığı pozisyonlar vardı. Alberk’in yakaladığı pozisyon gol olsa birçok şey değişirdi. İkinci yarının ortasından itibaren bütün riskleri aldı, rakip kalede etkinliğini artırdı. Ancak yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi. Menemenspor, 28 puanla ve averajla Play Off yarışının dışında kaldı. TFF 1. Lig’de son düdüğe kadar müthiş bir yarış olacak. Üst üste alınan 3 mağlubiyet umarım bu hafta evindeki Karagümrük maçıyla sona erer ve çıkış başlar.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor, bizi şaşırtmaya devam ediyor. Müthiş çıkışa imza atan, peş peşe galibiyetler elde eden takımdan 3 maç üst üste gol atamadan mağlup olan takıma dönüştüler. Peki sorun ne? Değişen ne? Farklı olan ne? Neyi yanlış yapmaya başladılar? Bir takım bir anda tam tersi bir performansı nasıl sergileyebiliyor? Bu sorulara cevap vermek güç. Yüreğiyle oynayıp galibiyetler alan takımı çok özledik. Bizi şaşırtacaklarsa iyi yönde şaşırtsınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu