Milliyet Ege’den 90+3 “Kötü oyun 3 puan”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Oyun başladı. Erhan sağdan bindirdi. Kale önüne indirdi. Yılmaz siftah yaptı. Dakika daha yedi. Ne güzel. Erken gol arkası gelir. Gelmedi. Hepsi erken tek gol ötesi kısır döngü. Tek düze. İzleyeni esneten görünümde. Düşünebiliyor musunuz? Altay’ın maçın bitimine değin karşı kaleye, ceza alanı çevresinden bir tane bile şöyle seyirciyi coşkuya taşıyacak tek şutu yok. Bitmedi. Rakibin ceza alanı çevresinden kazandığı bir faulü yok. Gerisini siz anlayın gari. Teknik birim zahmet olmaz, yorgunluk vermezse Marco’nun geçen yıl attığı goleri izlesin. İşlem nasıl başlamış, nasıl tamamlanmış? O girişimlerin, gollerin içinde kimler varmış? Marco, İstanbulspor karşısında sağa, sola, geriye ileriye koşmaktan canı çıktı. Maçın bitimine kadarda haliyle tek pozisyon bulamadı. Eğer İstanbulspor bu sıkıcı oyunda gol atmasını becerebilseydi o tabela 90 dakika sonunda başka şeyler yazardı. Sonuçta Altay, yenerken kötü oynadı hepsi bu. Bu bağlamda kenar yönetimininde sorunu doğru yönettiğini söyleyemeyiz.

Fatih Tanfer: İstanbulspor karşısında 7. dakikada Yılmaz’ın attığı golle 3 puanı aldı ve Play Off yarışında rakiplerine biraz daha yaklaştı. Maç boyunca her 2 takım da çok pas yaptılar ve kontrollü oynadılar. Altay, defansta birbirine yakın oynayıp hatlar arası boşluk vermedi. Herkes görevini yaptı ancak ben, Erhan Kartal’ı çok beğendim. Yaptığı asist ve maç boyunca gösterdiği performans ile alkışı hak etti. Haftalar ilerledikçe oyun anlamında çok daha pozitif olacağına inandığım Altay, Play Off’u oynamayı garantilerse gücü ile hayalleri gerçekleştireceklerdir.

Mehmet Demirtaş: Altay, Bornova’da çıktığı ilk maçta galip gelmeyi başardı. Oyun olarak daha iyiye gidilmelidir. 1. ve 3. bölge arasında pas trafiğini yönlendirecek bir merkezi orta saha gerekiyor. Orta alanda oyun görüşü iyi olan bir oyuncu takımı atağa kaldırır. Altay’ın ihtiyacı da tam bu. Geçiş oyununun daha hızlı yapılması daha çok gol attırır. Daha çok gol daha çok puan kazandırır. Ligin ilk yarısında iyi oynayıp pozisyonlar yakaladıkları karşılaşmalardan eli boş dönmüşlerdi. Artık puanları toplayacaklarına inancım ve güvenim tam. Bu noktada taraftara büyük iş düşüyor. Takımlarının iyi bir sıralama yakalamasını istiyorlarsa Doğanlar’ı doldurarak coşkuyla destek vermeliler. Ayrıca defansta görev yapan genç isim Cenk Özkacar’ın takımda vazgeçilmez isimlerden birisi olacağını düşünüyorum. Play Off hattına yaklaşmaları için bu maçı kazanmaları şarttı. Öyle de yaptılar. Tebrikler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı