Milliyet Ege’den 90+3 “’Fırtınalar’ koparsa kopsun”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Net bir skor daha. Hem de dış saha. Dimdik, yalpalamadan, istikrarlı, kararlı bir biçimde yarışıyorlar. Aman nazar değmesin. Haftaya sıkı bir maç oynayacaklar. Gerçek bir güç sınaması. Şimdiden rakiplerinin korkulu rüyası olma aşamasına geçiş yaptılar. Bu nedenle rakiplerinin de direnç kat sayısı yükselecek. Her şey futbolculara bağlı. İdmanlarda sıkı çalışma, düzenli bir özel yaşamla bu işi sonunda tatlıya bağlayacaklar gibi görünüyor. Hadi bakalım.

Fatih Tanfer: Buca’nın yetenekli ve güçlü kadrosunu bildiğim için, Play Off yarışının 7 puan gerisindeyken bile takıma ve başarıya olan inancım tamdı. İkinci yarıda oynanan 3 maç, alınan 9 puan sonrası 32 puanla Play Off yarışının içerisine girdiler. Deplasmanda Şile Yıldızspor’u 9 dakikada Enes ve Osman’la 2 gol atarak yendi. Her geçen gün çok daha doğru, etkili oynayan, daha çok topa sahip olan, en önemlisi de inancı artan Ci Group Buca, tüm sevenlerine umut veriyor. Aynı başarıyı bu hafta evinde oynayacağı Anagold 24 Erzincan maçında da göstermelidir.

Mehmet Demirtaş: Ci Group Buca, ligin ikinci yarısında çok farklı bir performans ortaya koyuyor. Sezon başında istediğimiz oyun ve skorlar bu yarıda kendisini göstermeye başladı. Tüm Buca sevdalıları bu takımı görmek için epeyce beklediler. Kaliteli, hırslı bir ekip oldular. Play Off yarışının içerisine kendilerini atmayı başardılar. Liderle de arayı kapatıyorlar. Yeni transferlerin çok hızlı adapte olmaları sarı lacivertli kurmayların elini güçlendirdi. Zaferlerin devam etmesini dileyerek Ci Group Buca’yı tebrik ediyorum. Ayağınıza sağlık. Artık bu haftadan itibaren sarı lacivertlilerin itici gücü taraftarlarına büyük iş düşüyor. Sevdalılar kenetlenmeli ve bu aslan yüreklerin arkasında dim dik durmalılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı