Milliyet Ege’den 90+3 “’Altay yanlış hesaptan döndü”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: İlk yarının bitiş düdüğünde Kerim Avcı hakemin yanındaydı ve onun her neyse kararlarını sorguluyordu. Oysa 45 dakika boşuna tüketildiğinde Kerim, alanda mı, değil mi? Nerede olduğunu bulamadık. Bu nedenle bu kardeşimiz hakemi değil önce kendini sorgulamalıydı. Ben 45 dakika ne yaptım? Daha çok Altay ataklarını izlediğimiz büyük bölümü sönük geçen ilk yarıda Keçiören’in üç adet cılız atağından bir gol çıktı. Orası da Cenk’in talihsiz anıydı. 54. dakikada önde olan taraf Keçiören, orta alana daha deneyimli İshak’la hamle yapıyor. Geride olan Altay’daysa hamle 64. dakikada Tatos’la geliyor. Kappel, dışarı alınıyor. Olacak şey mi? Kerim Avcı niye alınmıyor? Eğer Tatos oyundaysa Kappel işlemeye başlar. Eğer futbolcularınızı tanıyorsanız bunu bilmeniz lazım. 72. dakikada Keçiören, Altay’ın eski futbolcusu Abdülkadir Kuzey’le farkı ikiye taşıyor. Fark ikiye çıkınca kenar yönetimi büyük bir buluş olarak 79. dakikada oyuna iki hamle birden yapıyor. Geçmiş olsun canım. Atı alan Üsküdar’ı geçti. İzmir’den selam söylüyor.

Fatih Tanfer: Altay, deplasmanda Keçiören karşısında aldığı sonuçla büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Birinci yarıda hemen hemen hiç gol pozisyonu olmadığını söylesem abartmış olmam. Ancak, Diabang’ın ortasının Cenk’e çarpmasıyla, Altay golü yedi. Altay’da orta alan sert değildi. Keçiörengücü ise tam tersi, hakemin de hoşgörüsüyle inanılmaz sert oynadı. İkinci yarı Altay topa daha çok sahip oldu. Kısa paslarla rakip kaleye gittiler. Keçiören, savunmasının merkezini devamlı kalabalık tuttu. Stoper Samet, her topu kesti. Altay ise istenilen pozisyonları bulamadı. etkisizdiler. İkinci golü yedikten sonra, Keçiören bilhassa sağdan Cem Ekinci ile çok etkili oldu. Kaleci Cihan, net üç gol kurtarmasa fark daha da artacaktı. Altay, kazansa Play Off yarışında büyük avantaj elde edeceği maçta hem hücumda hem de defansta etkisiz bir futbol sergileyerek Ankara’da üç puanı bıraktı. Umarım Play Off’u da bırakmazlar…

Mehmet Demirtaş: Altay, Play Off rakiplerinden birisi olan Keçiörengücü deplasmanında silik bir futbol izletti. Kenardan yapılan hamleler geç yapıldı. Ayrıca oyuna alınan isimler de yanlıştı. Evet, hakemin verdiği hatalı kararlar var fakat “Sen nasıl oynadın?” diye sorarlar adama. Hedefleriniz Play Off ise üstünüzdeki takımları yenmelisiniz. Hayallere bu şekilde ulaşılamaz. Sayın Tandoğan’ın formu bu maçta düşük olan Leandrinho’yu 90 dakika sahada tutması ilginçti. “Hocam beni oyundan al” dercesine basit hatalar yapsa da teknik heyet oyunda tutmayı seçti. Genel tablo da iç açıcı değil. Takım oynamıyor, oynamak dahi istemiyor. Oyun kaliteleleri oldukça düşük. Bu doğrultuda ilerlerseniz hedeflerinize ulaşabilir misiniz? Kenardaki isimlerin oyunun gidişatına etkisi doğru olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu