Milliyet Ege’den 90+3 “Bayağı Özlemiştik Menemen”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Mehmet Demirtaş: Ligdeki her maç ayrı öneme ve değere sahip. Ayrıca her maç zorlu geçiyor. Bu maç çantada keklik denilen bir maç yok. Öyle ki, bu maçlar arasındaki en zorlularından bir tanesi şüphesiz Eskişehirspor. Neden mi? Çünkü Es Es, gençleriyle mücadele eden bir ekip. Her hafta bir sürprize imza atabilirler. Sezonun mücadele gücü en yüksek maçlarından birisiydi. İki takım da savaşçı kimliklerini gösterdiler. Eminim ki onlar da Menemenspor’u bu kadar iyi beklemiyorlardı. Defans bloğu, havadan ve yerden atılan toplarda rakiplerine fırsat tanımadılar. Bir bütün olarak duvar ördüler. Hücumda ise Ali Özgün, Çeçenoğlu, Samed Ali üçlemesi, Menemen’in elini güçlendirdi. Neticede, 2020’nin ilk galibiyeti ortaya çıktı.

Bülent Buda: Ligin en çok koşan, ısıran, dokunan, koparan takımını yendiler. Bayağı uzun bir aradan sonra sinyali bir hafta önce Akhisar’da verdiler. Bu hafta da Menemen’de işlemi tamamladılar. Ali Özgün, gösterişli oynamıyor futbolu. Ama takım için çok değerli ve de gerekli. Erken bir gol, Samed Ali’nin geri dönüşü nihayet. Siftahı iyi oldu. Penaltıda yine Ali Özgün vardı. Taşkın’ın penaltı golü sonrası da büyük bir rahatlamaydı. İki farklı yenik durumlarına karşın hala vazgeçmeyen arayışlarını sürdüren, koşan, yoran, hırpalayan bir takım vardı karşılarında. 84. dakikada da nefis bir duran top vuruşunda gole ulaştıklarında “Eyvah” dedim. Neyse ki korkulan olmadı. Hüseyin’in akıllı pasıyla yeni transfer Olatunbosun, boş kaleye dokunuşuyla tabelaya büyük bir rahatlama getirdi. Mustafa Çeçenoğlu oyun bilgisi, tekniği, güçlü ve becerili sol ayağıyla alanda hemen fark edilen özgün bir karakter. Bazen arkadaşlarıyla iletişimde ya da pas geçirgenliğinde sorun yaşıyor. Üstüne bir miktar da bozuluyor. Ben onu anlayabiliyorum. Umarım, benzer duygular arkadaşlarında da vardır.

Fatih Tanfer: Menemenspor, maçın ilk düdüğünden itibaren sahaya yansıttığı irade gücü, mücadele ruhu ile takım halinde rakip sahaya yerleşti. Baskı kurdu. Son haftaların başarılı takımı Eskişehirspor, hiç ummadığı bir Menemenspor’la karşılaştı. Çünkü Menemenspor beş haftadır kazanamazken, Eskişehirspor ise 5 haftadır kaybetmiyordu. Menemen’de kötü gidişata dur deme düşüncesi ve kazanma arzusu üst düzeydeydi. Öncelikle defansı hatasız oynadı. Kaleci Selmani, Rıdvan, Trtovac, yeni alınan Domgjoni ve Ercan dörtlüsü fizik olarak rakiplerinden daha iyiydi. Öncelikle Eskişehirspor’dan daha çok koştular. Hatta birbirlerinin yerlerine de çok koştular. Futbol adına bütün doğru özelliklerin birleştiği Menemenspor, sabırlı oynadı, iyi pas yaptı ve rakiplerini etkisiz hale getirdi. Cenk Hoca takımını doğru yönetti. Bence Menemenspor, kaybettiği maçların atmosferinden inançla ve çok çalışarak sıyrılmayı bildi. Yine düşüncemi tekrar etmemde yarar var. Son düdüğe kadar Play Off yarışı içerinde olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu