Milliyet Ege’den 90+3 “Nazar boncuğu olsun Buca’ya”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Deplasmanda atılacak golleri atmışlarda onun karşılığında yedikleri 3 gol fazla. Demem şu ki eğer iyi güçlü bir takım olduğunuzu düşünüyorsanız yediğiniz gol sayısı o gücünüzle örtüşmüyor. Bu takım büyük bir olasılıkla Play Off oynayacak. Görünen o ki Play Off’a kalacak diğer takımlardan da güçlü. Son yenilgi ders olarak yorumlansın. Hiç abartmıyorum. Bu güçlü kadro bir üst lige çıkacaktır.

Fatih Tanfer: Buca, Çatalcaspor deplasmanında son dakikada yediği golle 3-2 mağlup olup haftalar sonra yenilmezlik serisini sona erdirdi. Bu yenilgiyle lider Erzincaspor’la puan farkı sekize çıktı. Play Off yarışı da çok daha zorlaştı. Beşinci Buca ile Çatalca arasında sadece üç puan kaldı. Ben, Buca’nın güçlü bir takım olduğuna inanıyorum. İyi mücadele ediyor. Hızlı ve baskın bir şekilde gidiyor. Bu yenilgiye bir iş kazası diyelim. Bu hafta, rakipleri birbirleriyle karşılaşıyor. Ancak Yomraspor maçını kazanırsa avantaj gerçekleşecek. Yeter ki takım halinde coşkusunu ve temposunu üst düzeye taşısın.

Mehmet Demirtaş: Ci Group Buca, müthiş seriyi sonlandırarak ligin ikinci periyodunda ilk mağlubiyetini tattı. Neyse ki sıralamada, üstünde ve altında bulunan takımların da puan kaybettiğini düşünecek olursak, hayati öneme sahip bir kayıp olmadığını düşünebiliriz. Önemli olan birliği kaybetmeyerek hikayenin sonunu güzel sonlandırmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu