Milliyet Ege’den 90+3 “Vazgeçmemek değerlidir”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Ligin bitiminde Ravil’in bir puanlık kafa golü daha anlamlı olacaktır. 16 dakikalık etkili bir oyun hemen ardından öne geçmenin tadı, keyfi ve sonrası. Kalesinde iki gol. Neler olup bittiğinin farkında olmadan geriye düşmenin ezici, yıkıcı yanı. Ondan sonrası da sıkıcı, esneten bir ilk yarı. Konuk Osmanlı, geriye düşünce saldırıyor. Öne geçince geriye yaslanıyor. Futbolda nasıl bir anlayış bu? İkinci yarıda Altıondu basıyor ama öyle ahım şahım rakip savunmayı hataya zorlayan girişimlerden uzak bir görünüm. Yani Osmanlı geriye yaslanmayıp ileriye çıksa belki üçleyecek. Onlar da korkuyor. Özgüvenleri, yetenekleri eksik. Altınordu oyunun ikinci yarısı bastı evet ama öyle net “Bu da kaçar mı?” diyebileceğimiz fırsat ile pozisyon yok. O nedenle bu bir puanı kazanılmış gibi varsaymak yanlış olmaz. Ama gözlemlediğim futbolun kalitesi giderek sorun üretiyor ve de o sorunlarla da baş etmek zorlaşıyor.

Fatih Tanfer: Altınordu, maçın başında Osmanlıspor karşısında futbol aklını sahaya yansıtan bir takım görüntüsü sergiledi. Müthiş baskıyla başladı. Bu anlayışın sonucunu 9. dakikada Metehan’nın attığı golle 1-0 öne geçerek aldı. Sonrası adeta Osmanlıspor fırtınası esti. Altınordu bir anda durdu. Hücuma çıkarken kaptırılan toplar büyük sorun yarattı. Dört dakikada yenilen iki gol, mağlup duruma düşen Altınordu. İkinci yarıda Hüseyin Hoca’nın gerekli riski alarak takımın heyecan ve coşkusunu artırması yüksek temposu ve rakibini önde karşılayıp bir de buna yüksek enerjisi eklenince oyunun hakimi oldu. 88. dakikada genç Ravil’in attığı kafa golüyle 1 puanı aldı. Öncelikle böylesi puanlar çok önemlidir. Rakibiyle puan farkı kapanmadı. Ayrıca Altınordu’nun bu haftadan itibaren başlayacak zor fikstür sürecinde kendisine moral verdi.

Mehmet Demirtaş: Altınordu, Osmanlıspor maçının her anında sahada varlığını göstermeyi başardı. Öne geçtiler, geriye düştüler, beraberliği yakaladılar. İki takımın da tempoları yüksekti. Oyun duraksamadı, gitti, geldi. 90’da da bu sezonun en flaş isimlerinden birisi olan Ravil, son noktayı koydu. Sezon başında Altınordu’nun oyununu eleştirmiştik. Özellikle ligin ikinci yarısı geçen haftaki Eskişehir maçı hariç iyi bir performans sergiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu