Milliyet Ege’den 90+3 “Tırmanırken Düştüler”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Osmanlı karşısında kötü, pasif oyun anlayışı sonucu kayıp. Puan umudu en yüksek 3 maçlık seriden ilki. 2.’si Menemen’de. İlk 6’nın güçlü adaylarından Adana Demirspor, 2 ile 17. dakikalarda mis gibi 2 erken gol. Hele Tayfun’un 2. goldeki o vuruşu. Topun kaleye yönelişi. Ağlarla birbirini özlemiş iki eski dost gibi buluşması. Bu güzelliklerin ardından ölümcül, geriye yaslanma hastalığı. Bıraktılar topu Adana Demirspor’a yediler 3 gol. Sonrada şaştılar kaldılar bu vurguna. Bu travmaların üstüne Erzurum, öyle bir iklim ki oyuna güneşle başlarsın lapa lapa karla bitirirsin. Erzurum zirveyi hedefliyor. Ama ahım şahım da bir şey oynamıyor. Aslında Menemen, zihinsel ve de fiziksel o zor koşullarda kötü de oynamıyor. Biraz daha güçlü, inançlı gidebilse Erzurum’un üstüne birkaç silkelemeyle düşürecekler. Ama olmadı. Sonuçta sıralamada hızla yükseldiler. Şimdilerde inişe geçtiler. Aman dikkat.

Fatih Tanfer: Erzurum deplasmanında ilk ve 2. yarının sonlarında yediği 2 golle 2-0 mağlup oldu. Ve 32 puanla 11. sıraya yerleşti. Son 8 maçta 6 mağlubiyet 1 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Yani 24 puanlık süreçte puan kaybı 20. Söylenecek çok fazla şey olduğuna inanmıyorum. Güven duyulan bir takımdı. Şimdi bu sonuçlar sonrası şaşırtan bir takım oldu.

Mehmet Demirtaş: Menemen, ilk yarıdaki performansını mumla aratır oldu. Play Off için mücadele ederken şimdi orta sıralara esir olmuş durumda. Galibiyet serisi yakalayan takım şimdi mağlubiyet serisi oluşturuyor. Peki, devre arasına iyi giren bi takım devre sonrası nasıl bu kadar değişir? Bunun altındaki sebep nedir? Bir tutukluk yaşanıyor. Bu gidişe tepki gösterilmezse işler daha da zor hale girecek. Sebep her neyse bulunup çözümü aranmalı. Cenk Hoca ve ekibine güvenimiz her zaman tam. Yalnızca zor zaman yaşıyorlar deyip geçmek de doğru bir tutum olmayacaktır. Problemin kaynağı her neyse gün yüzüne çıkarılıp toparlanmak adına adımlar atılmalıdır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Göz Atın

Kapalı
Kapalı