Milliyet Ege’den 90+3 “Canın sağ olsun Kaf Kaf”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Kocaeli’de tribünlerde yaklaşık 30 bin izleyici. İki takımın taraftarları da birbirlerine hoşgörülü. Ne güzel görüntüler. Kocaeli fırtına gibi bir takım. Boşuna da lider değil. İki golle öne geçiyor. Bu koşullarda yeşil kırmızılı gençler pes etmiyor. Fark açılır diye beklenirken, eşitliğe ulaşıyorlar. Ve de 74. dakikada 3. golü atıyorlar. Faul deniyor. Geçersiz sayılıyor. Öyle mi acaba? Bir de Kocaeli’nin üçüncü golünde ofsayt yok mu? Neyse bizim işimiz Play Off. Aman çocuklar, tüm maçları böyle önemseyin lütfen.

Fatih Tanfer: Karşıyaka, Kocaelispor deplasmanında 28.250 biletli seyirci karşısında uzatmalarda yediği golle 3-2 mağlup oldu. Hem Kocaeli’ye kadar giderek kendilerini destekleyen müthiş taraftarını hem de televizyon başında kendisini izleyen sevenlerini üzdü. Karşıyaka’da bulunan başkaldırının öne çıkması sonrası Metin ve Doğukan’ın golüyle 2-2’yi yakaladı (Mustafa’nın sol ayağına basılması ve Doğukan’ın düşürülmesinden sonra mutlak 2 penaltısı verilmedi). Uzatmalarda yenilen gol ve yazık olan emekler. Görkem Ali’yi çok etkili ve doğru oynadığı için tebrik ediyorum. Karşıyaka’nın hedefi Play Off’tur. Artık puan kaybına tahammülü yok. Son 5 maçta Fethiye, Turgutlu ve Ofspor deplasmanlarının olduğu düşünülerek dikkatli olmalıdırlar. Benim, Karşıyaka’nın başarılı olacağı konusunda hiçbir endişem yok.

Mehmet Demirtaş: Karşıyaka, Kocaeli’ye akın eden cefakar taraftarı ile iyi bir savaş verdi. 2 farkla geriye düşmelerine rağmen maçı bırakmadılar. Ancak dramatik bir şekilde maçın son bölümlerinde 1 puan avuçlarından kaydı. Hatta oyunun son bölümünde rakibinden daha etkiliydiler. Fakat topu filelerle buluşturamadılar. Yaşanan karambol sonucu talihsiz bir anda Karşıyaka topu ağlarında buldu. Kıymetli bir puan alacaklardı. Olmadı. Hemen can sıkmaya gerek yok. Zorlu bir zafer yarışı içerisindeler. Haliyle istediklerini alamadıkları zaman olacaktır. Bıkmadan çalışmak gerekiyor. Arkalarında 90 dakika yılmadan en az sahadaki isimler kadar mücadele eden taraftarları oldukça üstesinden gelemeyecekleri şey yok. Yeter ki inansınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu