Milliyet Ege’den 90+3 “Mekanın sahibi geliyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Hızla giderlerken bir miktar duraklama, gerileme baş gösterdi. Deplasmanda olsa güçlü bir takım, 15. sıradaki takımdan 2 gol yememeli. Grupta kıyasıya bir yarış var. Haftaya rakip 4. sırada. Yen, al 3 puanı. Üstüne çık. Söylendiği gibi kolay değil bu işler bilincindeyiz. Ama güçlüyüz diyorsanız gücünüzü de kanıtlamak sizin ödeviniz. Haydi yüklenin şu olaya, başarmanın tadını yudumlayın.

Fatih Tanfer: Geçen haftaki yazımda, ilk 4’teki takımları zor müsabakaların beklediğini söylemiştim. Buca’nın kesinlikle Kızılcabölük deplasmanından 3 puanla dönmesi gerektiğini ifade etmiştim. Maalesef çok zor geçen maçta 2-2 berabere kaldı ve liderle farkı 8’e çıktı. 8 maçta bu puan farkı kapanır mı? Futbolda son düdüğe kadar umut vardır. Play Off yarışının da hala sıkıntılı olduğunu belirtmek istiyorum. 6. sıradaki Düzce’nin 42, Karbel’in 41, Çatalca’nın 39 puanda olduğu gerçeğini bilerek bu hafta evinde oynayacağı Artvin Hopa maçının kazanmanın şart olduğuna inanıyorum. 8 hafta evvelden de belli olan bir gerçeği bugünden belirtmek istiyorum. İşte size bir örnek. Ligin son maçı olan 34. haftada Play Off’ta büyük rakibi olan Düzce deplasmanına gidilecek. Şimdiden hesaplar buna göre yapılsın, benden söylemesi.

Mehmet Demirtaş: Buca, Kızılcabölük deplasmanından tek puanla ayrıldı. Rakipleri Kızılcabölükspor’un son 10 karşılaşmada tek galibiyeti vardı. Yani formsuzdular. Puan almak elbette değerli. Ama hedefinizden sapmamak için galibiyet çok daha önemli. Önlerinde bulunan Hopa maçı daha da önem arz ediyor. Bu maçta gerçek Buca kimliği ile galibiyet kaçınılmaz olacaktır. Geriye sadece 8 maç kaldı 4’ü içeride 4’ü dışarıda. Artık maç maç düşünerek alınabilecek maksimum puanlar alınmalı ve kendilerine inananları mahcup etmemeliler. Buca’nın bunu başaracak gücü var. İnançlarını kaybetmesinler yeter.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı