Milliyet Ege’den 90+3 “Yolun sonu şampiyonluk”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

TFF 3. Lig 1. Grup’ta 1928 Bucaspor, özellikle ligin ikinci yarısındaki çıkışını Tokatspor deplasmanında da sürdürdü. Zirve ile puan farkını 6’ya indiren sarı lacivertlileri değerlendiren yazarlarımız, “Taraftarsız futbol oynamak büyük eksiklik. Liglerin ertelenmesi gerekiyor. Kupalar, şampiyonluklar hepsi teferruat, önce insan sağlığı” dedi.

Bülent Buda: Dördüncü sıraya oturdular. Bu takım ulaştığı doğrultuyla ve yakaladığı devamlılıkla Play Off’ta oynayacak. Elbette yalpalama ya da savrulma olmayacak. Ayaklar yere sağlam basacak. Amaçta bir eksilme olmayacak. Sevgili başkanlarına bir üst ligi sonunda armağan edecekler, kuşkum yok. Başarının sevinci ve gururuyla da kendileriyle övünecekler. Evet, soluklarımızı tutarak başarıyı belgeledikleri o son maçı bekliyoruz.

Fatih Tanfer: 1928 Bucaspor, Tokat deplasmanından üç puanı alıp harika bir başarı elde etti. 1928 Bucaspor’da pozitif olan şey, tüm takımın mücadele ediyor olması. Çok paslı ve doğru oynayıp gücünü sahaya yansıtıyor. İnançları da üst düzeyde. İkinci yarının başından itibaren onlara olan inancım ve güvenim her hafta artıyor. Çünkü takımın futbol zekası üst düzeyde. Oyuncuların ve takım halinde hepsinin etkinliği, başarı için büyük katkı sağlıyor. Kısacası güçlü bir takım oldular. Yeter ki hırs ve mücadele güçleri eksilmesin. Bu yolun sonu, bu performansla 2. Lig olmalıdır.

Mehmet Demirtaş: 1928 Bucaspor’a sezonun ilk 90 dakikasından itibaren inanıyorduk. Özellikle ligin ikinci yarısında yaptıkları atakla bizleri mahcup etmiyorlar. Ligin ara döneminde takıma katılan ve giden isimler sonucu tam bir takım kimliği oluşturdular. Savaşarak yollarına tam gaz devam ediyorlar. Buca, camia olarak her yaş kategoride iddialı olan ve Türk futboluna hizmet eden bir kulüp. Onlara yakışan çok daha fazlası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu