Milliyet Ege’den 90+3 “Mustafa’nın duygusal armağanı”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Bülent Buda: Erken, garip bir penaltı düdüğüyle geriye düşme belki de iyi oldu. En azından maçı koparmak için önünüzde uzun bir zaman dilimi kalıyor. Elbette o süreçte de fark açılmazsa. Konuk İstanbulspor, erken penaltıyla öne geçti. Ardından farkı açacak gol pozisyonlarından da yararlanamadı. Bu bir gerçek. 31’de Ercan, sol savunma bölgesinde iyi bir top taşıdı. Mustafa Çeçenoğlu, o topu aldı, kaleyi de kaleciyi de karşısında görünce o becerili, yetenekli sol ayağıyla bitirici vuruşunu yaptı. Yakın zamanda yitirdiği sevgili annesinin 15 Mart doğum günü armağınını o temiz, ustalara özgü vuruşuyla gönderdi. 71’de Mustafa, nefis bir solla daha topu karşı kaleye yönlendirdi. Top kaleciden döndü, o dönen top da Sikiru yalpaladı net pozisyonu gole dönüştüremedi ve o yetmedi, üstüne bu kez 82’de savunmanın yalpaladığı ortamda konuk takım tekrar öne geçiverdi. Bu golden sonra Menemen teknik birimi oyuna üç hamle birden yaptı. Beyler, bağışlayın. Oyuna oyuncu hamlesi için illa gol yemek mi gerekiyor? Neyse ki 89’da Tayfun skoru eşitledi. Oyunun bütününde Menemen, birkaç oyuncu dışında takım bütünlüğünden uzaktı, iyi değildi.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor’un ikinci yarıdaki düşüş sürecinde bence en iyi verdiği mücadele, İstanbulspor karşısında verdiği mücadeleydi. Defansta bireysel hatalar öne çıksa da hücum hattı oldukça etkiliydi. Selmani’nin önündeki isimler Ali Keten ve Domgjonas’ın biraz daha dikkatli oynamaları gerekiyor. Domgjonas’ın 70. dakikada bulduğu fırsatı topu dışarı vurarak harcaması da belki galibiyete maal oldu. Öte yandan, Menemenspor’un uzatma dakikalarında bulduğu gol, ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayıldı. Ben, bu kararın yanlış olduğunu düşünüyorum. Ofsayt yoktu. O dakikada yapılan bir hata maçtaki emekleri de ardında sürükleyip götürüyor.

Fatih Tanfer: Menemenspor’un rakibi İstanbulspor, oyun anlamında iki yönlü oynayan güçlü bir takım. Menemenspor, iki defa yenik duruma düşmesine rağmen asla oyunu bırakmadı. Takımda tüm oyuncular bir bütün halinde koordineli bir şekilde oynadılar. Kişisel kanaatim, TFF 1. Lig’de kesinlikle VAR sistemine geçilmelidir. Menemenspor’un, 25. dakikada Mehmet’in, 90+1. dakikada da Rıdvan’ın attığı ofsayt nedeniyle verilmeyen golleri içime sinmedi. Maç içinde duran toplarda da etkiliydiler. 82. dakikada golü yedikten sonra her türlü riski alarak kurduğu baskı ve sonrası Samet’in harika ortasında Tayfun’un güzel vuruşu, beraberliği getirdi. Koşan, durmadan baskı yapan, yenilgiyi asla kabul etmeyen Menemenspor’u beğendim. Galibiyeti de kaçıran taraftı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu