Milliyet Ege’den 90+3 “Şeytan fırsat tepti”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Böylesine berbat bir rüzgar Altınordu’ya göre değil. İlk yarıda o kötü rüzgara karşı yine de rakip kaleye ulaştılar. Baskı kurdular, gole dönüştüremediler. Penaltı öncesi iki savunmacının Aly Malle karşısında oyundan düşmeleri şaşırtıcıydı. 38’de Metehan’ın auta gönderdiği gol fırsatı var. Rüzgar altında ilk yarıda eşitliğe ulaşabilseler, tabela farklı olabilirdi. İkinci yarıda tek kale oynadılar. Yoğun, etkili bastılar, zorladılar. Penaltı ile eşitliğe ulaştılar. Hele uzatmaların üçüncü dakikasında Ali Yaşar’ın müthiş solu ve de daha neler? Bu bağlamda Atakan’ın oyuna katılım dakikasının epey geç olduğunu vurgulamalıyım. İki puan eksik aldılar.

Fatih Tanfer: Sahada esen inanılmaz rüzgar, maçın ve futbolun önüne geçti. İlk yarıda Balıkesir, ikinci yarıda da Altınordu rüzgarın avantajını kullandı. Bu rüzgarın olumsuz etkisi nedeniyle futbolda teknik eleştiriyi yapmak oyunculara da büyük haksızlık olur. İkinci yarıda Altınordu rüzgarı arkasına alıp baskılı ve agresif bir oyun tarzı ile oynadı. Okan Derici’nin duran toplardaki pozitif katkıları da hücum gücünü artırdı. Maçın son bölümünde Hüsamettin’i oyuna alıp Sinan’ı da hava toplarındaki etkisi nedeniyle beraber oynatınca oyun tek kaleye döndü. 77. dakikada penaltıdan Okan ile golü buldu. Balıkesirspor 10 kişi kaldı. 88-90+4 dakikaları arasında dört net gol kaçırdı. Bu kadar gol kaçınca da üç puan gelmedi.

Mehmet Demirtaş: Futbolumuz bu hafta ne yazık ki tüm dünyada etkili olan Koronavirüs sebebiyle düşüş içindeydi. Buna bir de yoğun rüzgar eklenince oyun iyiden iyiye düştü. İlk ve ikinci yarıdaki oyunun gidişatını rüzgar etkiledi desek yeridir. Altınordu, kazanıp nefes almak istiyordu. Fakat olmadı. Etkili geldikleri anlar oldu ancak sonuca gitmekte zorlandılar. Kötü olan hava şartlarına rağmen son düdüğe kadar mücadele ettikleri için onları kutluyorum. Beraberlik golü biraz daha erken gelseydi her şey farklı şekillenebilirdi. Rakiplerine oranla istekleri daha yoğundu. Hem psikolojik virüs savaşı hem de hava ile mücadele böyle bir sonucu ortaya koydu. Sağlık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu