Milliyet Ege’den 90+3, “Menemenspor’dan müthiş başlangıç”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Cenk Laleci, Dilaver Mutlu ile tüm çalışma arkadaşları kutlanmayı hak ediyorlar. Kaldıkları yerin çok ötesinde başlangıç yaptılar. Yeni isimler Yusuf ile Harun, takır takır oynadılar. Sikuri sol bekte çok iyiydi. Mehmet Boztepe, yıllandıkça tadına doyulmaz oluyor. O nasıl bir sol ayak darbesiyle indirmektir kale önüne topu? Rıdvan daha terlemeden gelen topa harika yükseldi, kafayı çaktı. Ne güzel bir goldü o? Ve kaptan Taşkın başka bir boyuttaydı Menemen’de. Ön stoper mi, oyun kurucu mu adeta bir orkestra şefiydi. Takım aksayan yeri yoktu. Yüksek öz güvenle iletişimi, yardımlaşmayı ve de maçı koparma isteğini üst düzeyde tutarak oynadılar ve de kazandılar. Helal olsun. Kucak dolusu tebrikler. Ha bir de unutmadan Ali Keten, bence eski Ali daha yakışıklıydı.

Fatih Tanfer: Koronavirüs döneminde hücumun 2 önemli oyuncusu Hüseyin ve Ali Özgün ile yolları ayıran 3 aylık ara sonrası Balıkesir deplasmanında izlediğim Menemenspor’un 9 haftada aldığı 7 mağlubiyet ile neler kaybettiğini çok net bir biçimde gördüm. Kalede Selmani, defansın merkezinde Ali Keten ve Domgjoni ikilisi sol bekte müthiş performans sergileyen ve golün yaratıcısı Olatunbosun’u ve tüm oyuncuların performanslarını görünce Cenk Hoca’nın takımını psikolojik ve taktik olarak maça iyi hazırladığını ve 3 puanın tesadüf olmadığını gördüm. Üst üste alınan mağlubiyetler yüzünden belki Play Off zor ancak son 6 haftada Menemen’le oynayacak her rakip, çok zorluklar yaşayacak.

Mehmet Demirtaş: TFF 1. Lig, gerçekten zor bir arena. Direkt Süper Lig yolcularının, Play Off için mücadele edecek ekiplerin, düşme adaylarının ve düşme hattına bir adım uzaklıkta olan ekiplerin puanlarının bu denli yakın olması da buna bir işaret. Tenisteki servis atışından sonra uzun soluklu olan rally gibi bir serüven izliyoruz. Bu ligde deplasman galibiyetleri bence çok önemli. Kendi evinizde puan/puanlar alın, deplasmanlardan beraberlik koparırsanız işi bitiriyorsunuz fakat Menemen deplasmanda da harikaydı. Özellikle defansta Ali Keten ve Domgjoni tandemini çok beğendim. Orta alanın merkezindeki genç isim Harun da üretken olmak adına mücadele etti. Samed Ali golü bulamasa da denedi. Oyuna sonradan giren ve harika yükselme sonrası tabelayı değiştiren Rıdvan da günündeydi. 40. dakikada uzaklardan füze yollayan ve direğe takılan Taşkın’a da ayrı bir parantez açmak gerek. En az şutu kadar iyiydi oyunda. Kısacası hak edilen bir 3 puandı. Menemen ekibine alkışlar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı