Milliyet Ege’den 90+3, “Şeytan umut verdi”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Böylesine sorunlu bir dönemde futbolculardan oyuna üst düzeyde odaklanmalarını beklemek haksızlık gibi geliyor. Kim ne derse desin futbolcuların kafasındaki egemen anlayış, bugünü sorunsuz atlatalım olacaktır doğallıkla. Skora baktığımızda eşitlik ile kazanılan 1 puan Altınordu için iyi bir amaç. Bugünlerde alandan puansız çıkmama üzerine oturtuluyor. Takımın oyun karakterini düşündüğümüzde kırmızı lacivertlilerin o alışık olduğumuz, bilinen, göze hoş gelen akışkanlık ile hızlı pas trafiği ile kurgulanmış anlayışın uzağında kaldıklarını söyleyebiliriz. Tekrar olacak belki. Bu anlayışla bir biçimde rakiplerini de soğutarak amaçlarına ulaştılar. Günü hem puanla hem de sağlık sorunları yaşamadan bitirmek önemliydi. Öyle oldu.

Fatih Tanfer: Altınordu 3 aylık bir aradan sonra çıktığı Boluspor deplasmanından çok önemli 1 puan ile döndü. Boluspor karşısında sabırlı ve bilinçli oynadılar. Çok koştular. Boluspor Melih ve Hayrullah ile etkili oynamaya çalıştı. Hayrullah’ın şutunun direkten dönmesi Altınordu için bir şanstı. Elbette Boluspor gibi güçlü bir takım karşısında savunma ağırlıklı bir oyunu tercih ettiler. En önemlisi mücadeleleri üst düzeydi. Her oyuncu elinden geleni yaptı ancak kaptan Sinan’ın alınan puanda büyük rolü vardı.

Mehmet Demirtaş: Altınordu, Bolu deplasmanından altın değerinde 1 puanı alarak döndü. Çünkü maç boyunca birkaç pozisyon dışında pek de üretken değildiler. Rakip yarı alanda tehlike yaratmada beceri gösteremediler. Maç, 2 takım adına da temposuzdu. Rakip Bolu, tehlikeli ataklar geliştirse de golü atamadı. Altınordu da gol girişiminde etkisiz olunca maç başladığı gibi bitti. Tabi her puan ayrı bir değere sahip. Şeytanlar, sıralamada kendinden düşük rakipleriyle makası açmak istiyorsa, her maçtan mutlaka puan ya da puanlar çıkarmalı. Maçtan çıkarılan beraberlik de 1 puandan fazlası.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı