Milliyet Ege’den 90+3, “Altınordu galibiyete hasret”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Ligin en sevimli, göze hoş gelen, akışkan futbolunu oynuyorlar. Rakip kale önüne karşılarındaki futbolcuları şaşırtarak ulaşıyorlar. Ve de final dokunuşlarında takılıyorlar. Son rakip Bursa. Süper Lig’e çıkma telaşında. Oynanan futbolun niteliğini karşılaştırdığımızda lütfen taraftar değil, gerçekçi olalım. Hangi takım daha iyi? Neyse yıllar akıp gidiyor. Bir futbol mevsimini daha bitiriyoruz. Unutmayalım, bir kez daha anımsayalım. Altınordu, önce bir okul. Hem futbol hem de insani gelişmişlik üretiyor. Onların kullandığı, barındığı alanlar, kutsal topraklar gibidir. Kendileriyle ne denli övünseler azdır, yetmez.

Fatih Tanfer:
-Bursaspor karşısında birinci yarı maçın mutlak hakimiydi. Bursaspor kalecisi Çağlar 3 net gol kurtardı.

-Bursaspor birinci yarıda ilk etkili atağını 45+1’de Kubilay Kanatsızkuş ile yaptı. Bu da Altınordu’nun ne kadar etkili bir oyun oynadığının bir göstergesiydi.

-İkinci yarı Bursaspor 50. dakikada 10 kişi kaldı. Maalesef Batuhan’ın ayağı kırıldı. Kolay değil, sonrasında Altınordu psikolojik olarak olumsuz etkilendi. Birinci yarıdaki Altınordu’dan eser yoktu. 69. dakikada da 1-0 yenik duruma düştü. Kalan sürede kötü bir performans sergilediler. Mağlubiyete karşı rakibine bir reaksiyon gösteremediler. Bursaspor 3 puanı daha çok isteyen taraf olarak 10 kişi maçı kazandı.

-Altınordu’da bazı oyuncular, temposuz ve üretkenlikten uzak oyun oynuyorlar. Al gülüm ver gülüm. Sonrasında da sonuçlar ortada. Gücenmesinler ama futbol da iyi futbolcular ile oynanıyor. Sahada terinin son damlasına kadar mücadele eden, formasının hakkını verenlere sözüm yok. Bu doğrunun da bilinmesinde yarar var. Kimsenin gözünden kaçmıyor.

Mehmet Demirtaş: Futbolda, hayatın kendisinde de olduğu gibi öncelik, insan sağlığıdır. Kazanılan kupaların, şampiyonlukların, maçların hiçbiri sağlıktan daha fazla önem arz etmiyor. Bu bağlamda Bursaspor mücadelesinde ayağı kırılan genç yetenek Batuhan Kırdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletelim. Sahadaki mücadelesi için de Altınordu’yu tebrik etmeliyiz. Bursa maçı öncesinde oynadıkları Keçiörengücü ve Adanaspor maçlarında da iyi bir futbol izletmişler ancak final vuruşlarındaki yetersizlik nedeniyle 3 puanı alamamışlardı. Aynı senaryo Bursa karşısında da devam edince galibiyete olan özlemleri devam etti. Ligin son evrelerine girdiğimiz dönemde kalan maçları kazanarak Altınordu’ya yakışan bir şekilde ligi noktalayacaklarını düşünüyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı