Milliyet Ege’den 90+3, “Menemen gençleriyle 4 köşe”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Son 2 maçtır puansız sıralamasının da verdiği rahatlıkla süre almayan genç adamları sahaya sürdüler. Çok da iyi ettiler. Hele son maçtaki çok gollü skor ile sergilenen futbolun oluşturduğu keyif Menemenspor’un TFF 1. Lig’deki ilk yılında gösterdiği devamlılık, oyuncular arasındaki iletişim ile ilk kez süre alanların da yadırgamadan acemilik çekmeden takım oyununa uyum sağlamaları, Menemenspor’un bu yılki başarısını taçlandıran görüntüler. Bu takım idari, teknik birim ve de futbolcuları ile ne kadar övünse yeridir. Kutlarız.

Fatih Tanfer: TFF 1. Ligi’nin ilk yarısını ikinci bitirip hiç olmazsa Play Off yarışının içerisinde olur mu dediğimiz Menemenspor, maalesef Play Off yarışının dışında kaldı. Bu hafta küme düşmesi kesinleşen Adanaspor karşısında oyun disiplinini ve kazanma arzusunu sahaya yansıttı. Teknik Direktör Cenk Laleci, Furkan, Ömer, Cem, Yusuf, Selim gibi genç oyunculara şans verdi. Bence de hepsi bu şanslarını iyi değerlendirdiler ve 4-2 galip geldiler. Samed Ali gollerine devam ediyor. Rıdvan’ın da golcü özellikleri ortaya çıktı. Menemenspor, kazanmak için centilmence oynuyor ve mücadele ediyorlar. Doğru da yapıyorlar.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor, lige haftalar önce veda eden Adanaspor karşısında hem deneyimli isimlerle hem de genç kramponlarla mücadele etti. Bu tip maçlar, prova niteliğindedir. Gelecek sezonlar adına kadro yapılanmasında fikir sahibi olmak adına değerlidir. Birçok oyuncu kazanılabilir. Ligin 17 maçlık ilk perdesinde beklentilerin çok üstte olduğu Menemenspor, o performansa devam edemeyince Süper Lig yarışının dışında kaldı. Ancak gösterdikleri performansla bence alkışı çoktan hak ettiler. Kalan iki 90 dakika da oyuncular için bir performans ölçme niteliğinde olacaktır. Önümüzdeki sezon onlardan çok daha iyi bir sıralama beklemekteyiz. Ayrıca söylemeden geçmeyelim Samed Ali’nin aşırtması enfesti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu