“Geçmişin borçlarını cefakar taraftarımız mı ödemek zorunda?”

Karşıyaka Sicil Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, 5 yıl önceki yönetimin hataları sebebiyle biriken dosya ve borçların kapatılması için sadece taraftara yönelinmesine isyan etti. “Cefakar taraftarımız, geçmişin günahlarını çekmemeli” dedi.

Karşıyaka Spor Kulübü’nde Sicil Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Emre Sarıgedik, kulübün 5 yıl önce yaptığı transferlerin ve yönetimsel hatalarının bedelinin, hala taraftara ödetilmesine isyan etti. Son olarak da Igor Duric dosyası için yönünü yine taraftara yönelten yeşil kırmızılılarda camianın bu yükü kaldırmakta artık zorlandığını dile getiren Sarıgedik, “Borcun ödenmesi sürecinde yönetim kurulunun attığı adımları taktir ediyorum ama geçmişin hatalarını artık taraftar ödemek zorunda kalmamalı” dedi.

“Bu borç taraftarın mı?”

“Karşıyaka Spor Kulübü’nde son dört yılda yaşanan transfer yasakları ve yasağın bitmesi adına borçların ödenmesi için elini taşın altına koyan herkese teşekkür etmek gerekiyor. Fakat bununla birlikte cevaplanması gereken de bir soru var” diyerek süregelen sıkıntıya dikkat çeken Sarıgedik, “Karşıyaka’da manavın, öğrencinin, bakkalın, emekli ve iş insanının paralarını üst üste koyarak ödenmeye çalışılan ve tarihin en büyük transfer bütçesine sahip olmamıza karşın küme düştüğümüz sezonun borçlarını cefakar taraftarımız mı ödemek zorunda?” diyerek tüm yükün taraftarın omuzlarına bırakılmamasına dikkat çekti.

Sindiremiyorum

Sarıgedik, “Bana göre burada tartışılması gereken konu 5 yıl önce çok sayıda yerli ve yabancı futbolcunun kulübe kazandırılma süreci. Başta Yaşar Holding’in Euroleague desteği ve futbol için de Erdal Acar’ın maddi desteklerine rağmen tarihimizdeki en büyük transfer bütçesinin sonunda küme düşme acısı yaşandı. Üstüne üstlük hala o zamandan kalan transfer borçlarından dolayı puan silinme durumu ile karşı karşıya kaldık. İşte bu sebepten dolayı Karşıyakalı vatandaşın cebinden, dişinden tırnağından biriktirdiği parayla adeta vebal ödemesini sindiremiyorum. 5 sene öncesinin yanlışlarının vebalini cefakar Karşıyaka taraftarının çekiyor olması bence tartışılması gereken en önemli konudur.” diye konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı