Milliyet Ege’den 90+3, “Altay’ın rotası Süper Lig”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Çoğu takıma göre Altay, transfer dönemini hareketli yaşıyor. Siyah beyazlılarda özellikle Başkan Özgür Ekmekçioğlu, Süper Lig’i hem de bu sezon Play Off’a kalmadan doğrudan istiyor. Transfer politikası, TFF 1. Lig’de şampiyonluk yaşamış, deneyimliler üzerinde yürütülüyor. Altay bu aşamada, gençlere yoğun odaklanamıyor. Oysa parayı da oyunda az süre alan yetenekli gençler kazandırıyor. Buna da Cenk çarpıcı bir örnek. Teknik patron olarak Yücel İldiz doğru bir seçim. Deneyimli ve de karakteri güçlü bir teknik adam. Altay’ın alandaki tüm bölgelerde görevlendireceği oyuncu gücü var. Eksik kalanları Yücel Hoca belirleyecek. Bu arada Quaresma muhabbeti gereksiz ve de yanlış.

Fatih Tanfer: Transfer ayının şu ana kadar en hızlı ve en doğru transferlerini yapan takımı. Taraftarların da ifade ettiği gibi Süper Lig için “O sene bu sene” galiba. Heyecan ve inanç en üst düzeyde. Teknik direktörlüğe getirilen Yücel İldiz, son derece usta, sevecen ve Türk futbolunun şartlarını gayet iyi bilen bir isim. Yücel Hoca, “Süper Lig’e çıkabilmemiz için tüm bilgi ve birikimimizi kullanacağız” demiş, ne güzel söylemiş. Transferde güçlü ve alternatifi olan bir kadro kuruldu. Çünkü maç sayısı arttı. Ve lig zor bir maraton olacak. Hücumda Marco Paixao’nun yanına Armand Gnanduillet’un alınması, büyük güç kattı. Ayrıca kaleye Burak Öğür güçlü bir kaleci. Osmanlıspor’dan alınan Blagojevic etkili bir orta alan, Akhisarspor’dan alınan Erhan Çelenk de çok yönlü bir hücum oyuncusu. Timur ve Ergin Keleş, tecrübeleri ve performanslarıyla takıma katkıda bulunacaktır. Altay önümüzdeki sezon hedefi Süper Lig olan bir takım. Uyumu yakalaması, disiplinli oyun tarzı ve en önemlisi orta alanda çeşitlilik getirecek oyuncu grubuyla üst düzeyde bir takım olacağına inanıyorum. Sezonun ilk maçından itibaren hedefine ulaşmak için bütün gücünü sahaya yansıtacaktır. Bir de maçlar seyircili oynanmaya başlarsa büyük taraftarını da bu coşkuya ortak edecektir.

Mehmet Demirtaş: Altay, geride bıraktığımız sezonda kursağında kalan Süper Lig için bu sezon daha iddialı olacak gibi duruyor. Hiç ara vermeden takviyelerin bir bir yapılması, yönetimin zaferi ne kadar istediğinin bir göstergesi. Şampiyonluk için 2 önemli kavram çıkıyor karşınıza. Hem alternatif hem de rekabet. Siyah beyazlılar da bu kavrama değer veriyor anlaşılan. Yeni gelen isimleri tek tek mercek altına aldığımızda kaliteli isimler. Aralarında bu ligi çok iyi bilen ve tecrübesi ile fark yaratacak oyuncular var. Hele ki mevcut gol kralı santrfor Marco Paixao ve takımın yeni gözdesi Gnanduillet frekanslarını tuttururlarsa çok can yakarlar. Altay şimdiden sezonu başlattı. Kuşkusuz onlar, şampiyonluk için en güçlü adaylardan bir tanesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu