Milliyet Ege’den 90+3, “Menemen için daha iyisi mümkün”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3

Bülent Buda: Çok başarılı bir sezonu geride bıraktılar. TFF 1. Lig’de ilk yıllarında sergiledikleri futbol kalitesiyle oyuncu grubunun neredeyse bütünüyle oynama fırsatıyla ve de aldıkları sonuçlarla her türlü övgüyü hak ediyorlar. Menemen gerçekçi transfer politikası izliyor ve de bunu başarıyor. Bu aşamada tüm sezonda kaleyi büyük başarıyla koruyan, bir biçimde arkadaşlarına güç katan Selmani ne olacak? Adamu transferi Menemen’in oyun karakteriyle örtüşüyor. Yeni dönem, Menemen finansal kaygıları da önemseyerek aklın yol göstericiliğinde ligde yine tutunma yarışının üstesinden gelebilecek, bir biçimde yarışacak.

Fatih Tanfer:

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig’de futbolseverler Menemenspor’u bilhassa ilk yarıda izlenmekten zevk alınan, tempolu ve pozisyon üretmede sıkıntı yaşamayan bir takım olarak gördüler. Ancak oluşan ekonomik zorlukları aşmada büyük mücadele eden Başkan Tahir Şahin ve arkadaşları elbette zor günler yaşadılar. Pandemi sonrası genç oyunculara şans verildi.

Menemenspor, doğru bir transfer politikası izliyor. Genç, yetenekli ve başarıya aç oyuncuları topluyor. Hücumda iyi bir santrfor, bir kaleci ve etkili bir kanat oyuncusu takımın gücünü artıracaktır.

Altay’dan alınan Alhassan’ın takıma büyük güç katacağına inanıyorum. Yeni sezonda Menemenspor gerekli desteği görürse doğru ve nokta transferlerle çok daha güçlü bir takım olacaktır. Cenk Hoca, bana göre kendisine verilen şansı güzel değerlendirdi. Artan tecrübesi ile kadro mühendisliğinde yapacağı doğru çalışmalar, Menemenspor’un iyi ve güçlü bir takım olarak izlenmesini sağlayacaktır.

Mehmet Demirtaş: Geçtiğimiz sezonun flaş takımı Menemenspor, transfer döneminde Alhassan Adamu’ya formayı giydirdi. Başarılı sayılacak bir sezonu geride bıraktılar. Bu kadroyu olabildiğince muhafaza etmek ve nokta hamlelerle gücüne güç katmak ilk hedef. Sahadaki mücadelenin yanında ekonomik yarışın da boy gösterdiği zaman dilimindeyiz. Güzel işleyen iskelet kadroyu bozmadan gerekli takviyeler doğru bir politika. Menemenspor’dan önümüzdeki sezon çok daha büyük başarılar gelecektir. Bu takıma inancım tam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu