Milliyet Ege’den 90+3, “Şeytan, yeni sezon bambaşka olacak”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

90+3Bülent Buda: Altınordu bir futbol kulübünden önce bir futbol akademisidir. Oraya genç adamlar gelir, çalışır, öğrenir, gelişir, büyür, oynar, kalır ya da gider. İkincil olarak takımlarında istedikleri süreyi alamayan, oynama isteği güçlü futbolculara da kucak açar. Bu aşamada gelir-gider dengeleri önemlidir, yaşamsaldır. Yıllardır saptanmış transfer politikası özenle korunur ve uygulanır. Ravil ile Burak İnce’nin kalmalarını bekliyordum. Öyle oldu. Yoğun bir dış transfer yaşanmayacak. Geride bıraktığımız sezonda az süre alanlar, yeni dönemde yeşil alan üzerinde daha çok koşuşturacaklardır. Yani Altınordu’da yoğun transfer yine kendi içinden olacaktır. Hiçbir kulübün cesaret edemediği, yanına bile yaklaşamadığı bir bakış açısıyla sistemli, evrensel çapta bir beğeni ile yolculuk sürüyor. Önleri açık olsun.

Fatih Tanfer: Altınordu Türk futbolu adına doğru bir örnek, vizyonu ve misyonu olan bir takımdır. Önce profesyonel takım yeni sezonu açtı. Sonrasında da Altınordu’nun en doğru yatırımı futbol akademisinde yüzlerce oyuncusuyla eğitime başladı. Altınordu’da Başkan Mehmet Seyit Özkan muhteşem bir orkestra şefidir. Güven, karşılıklı iyi niyetle bütün zorlukların üstesinden gelmektedir ve gelecektir. Altınordu’nun transferlerinden, önümüzdeki sezon için ne yapacaklarından hiç bahsetmedim. Çünkü Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, bilgi ve enerjisiyle yeni bwir takım yaratacaktır. Kendi evlatları da her geçen gün büyüyor ve iyi bir biçimde yetişiyorlar. Altınordu’dan kimsenin şüphesi olmasın.

Mehmet Demirtaş: Türk futbolunun lokomotiflerinden, temel taşlarından olan Altınordu, yeni bir sezona tüm oyuncu grubuyla birlikte merhaba dedi. Bu, eşine az rastlanan bir olay. Transferde Ahmet İlhan Özek’i kadrolarına kattılar. Türkiye liglerinde tecrübeli bir isim. Genç yeteneklerin yanında bu tarz deneyimli oyuncuları monte etmek takıma güç katacaktır. Geçtiğimiz sezonun aksine önümüzdeki yıl hedef bir üst lig olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu